Školní noviny bez starostí

Práce ve School Press Clubu rozvíjí žáky a studenty ve tvůrčích dovednostech, které mohou velmi dobře uplatnit při dalším studiu i v osobním životě. Cílem projektu je usnadnit nejen dětem, ale i učitelům přípravu školních novin a následné zapojení co největšího počtu žáků do tohoto tvůrčího procesu.

V rámci tvorby ve School Press Clubu se žáci naučí důslednosti a zodpovědnosti za kolektivní výsledek, a zároveň vytvoří společný produkt, jež odprezentují čtenářům. Školy, které se do School Press Clubu zapojí, mohou získat i zpracované lekce na výuku žurnalistiky. Celý projekt má oporu v on-line systému, který využívá moderní způsoby komunikace, takže není problém připravovat nové číslo časopisu např. i přes prázdniny.

Free verze zdarma

  • platnost 6 měsíců
  • neomezený počet dvoustránkových vydání, 1 čtyřstránkové vydání
  • neomezený počet editorů a redaktorů
  • plublikování online i v pdf
  • emailová podpora při obtížích

Akreditace
MŠMT

School Press Club je akreditovaný vzdělávací program v rámci DVPP.

Akreditaci vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Udělení akreditace zde.

Ukázka vytvořených novin

Ukázka PDF

Podporují nás

S radostí podporuji tento projekt, protože věřím v jeho inovativnost, prospěšnost a smysl.

Radka Kvačková

vedoucí rubriky Akademie, LIDOVÉ NOVINY

  • Vystudovala filmovou fakultu AMU, obor dokumentární film. Dlouhá léta pracovala ve Svobodném slově. V roce 1990 přešla do Lidových novin, kde nyní pracuje jako odpovědná redaktorka vzdělávací přílohy Akademie.
  • Radka Kvačková je také známá jako fejetonistka, pravidelně publikuje zejména v ONA DNES a vyšly jí 4 knížky. Žije s manželem Petrem na Malé Straně, má dvě děti, Jakuba a Karolínu, a čtyři vnoučata.

Milí přátelé,

ten School Press Club je skvělý nápad. Ne snad proto, že by bylo potřeba víc novinářů, ale proto, aby se děti učily vyjadřovat, pracovat s textem, formulovat a díky tomu taky myslet. Vždyť nástrojem myšlení je právě jazyk. Pilovat jej slohovými cvičeními, která čte (a známkuje) jen paní učitelka, je nuda. Zajímavější je oslovit širší čtenářskou obec, předat nějaký názor či nápad, ukázat co dovedu nebo aspoň co mě baví.

Radka Kvačková

Projekt School Press Club naplňuje ideální formu vzdělávání a osobního rozvoje.

prof. PhDr. Ivo Možný, CSc.

Masarykova univerzita, profesor sociologie a sociální filosofie

  • V letech 1956 až 1965 byl redaktorem Čs. rozhlasu. Ve druhé polovině 60. let vyučoval sociologii na Masarykově univerzitě (MU), za normalizace pracoval nějaký čas jako IT technik a poradce v manželské a předmanželské poradně, na konci osmdesátých let se vrátil k sociologii, v polovině 90. let zakládal pozdější Fakultu sociálních studií na MU.
  • V letech 1998 - 2004 byl jejím prvním děkanem a dnes zde působí jako emeritní profesor a přednáší. Mezi jeho nejznámější knihy patří sociologická analýza revoluce v roce 1989 "Proč tak snadno..." (1991, 1999, 2009), "Česká společnost. Nejdůležitější fakta o kvalitě našeho života" (2002) a "Rodina a společnost" (2006, 2008). Byla mu udělena „Zlatá medaile Masarykovy univerzity“, je členem Učené společnosti České republiky a European Academy of Arts and Science.

Vážení,

soudím, že projekt School Press Club naplňuje ideální formu vzdělávání a osobního rozvoje. Tvůrčí činností pod odborným vedením získávají studenti zcela konkrétní dovednosti při tvorbě školního časopisu. Tyto novinářské dovednosti, mezi které patří i kvalitní plánování práce, dodržování termínů, smysl pro týmovou spolupráci a mnoho dalších, potřebuje každý člověk pro praktický život a úspěšnost v povolání.

Ve vašich aktivitách se mi líbí jak nápad zavést takový klub na naše školy, tak metody a způsob práce lektorů. Lidé, kteří se zaškolí při takové práci s žáky, zároveň získávají skvělé kompetence jako pedagogové a budou nadále tyto důležité dovednosti v dětech podporovat. Školní časopisy samozřejmě na školách pořád vznikají, jako vznikaly vždycky, málokdy však mají tak propracovanou metodiku a technickou podporu, jakou nabízí Vaše společnost.

Dá se zajisté oprávněně očekávat, že děti získají díky PRESS Klubu velmi dobré novinářské dovednosti, odpovídající jejich věku a možnostem. Usnadní jim to i volbu dalšího vzdělávání.. S radostí tedy podporuji tento projekt, protože věřím v jeho inovativnost, prospěšnost a smysl.

S pozdravem

Prof. PhDr. Ivo Možný, CSc

Kontakt

V případě zájmu o zapojení školy vyzkoušejte free verzi zdarma nebo kontaktujte:

Jakub Hardt

manažer projektu, zákaznický servis

+420 728 423 162

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.