< Zpět na stránku novin
foto: Dvořák Ondřej KVINTA B

EXPO

Pro ty, co neví, co je Expo: Je to výstava, na které se ,,vystavují" téměř všechny země. První EXPO se konalo v roce 1851 v Anglii. Letos se to koná v Miláně v Itálii. Já osobně doporučuji do Milána zajet, opravdu stojí to za to. Nejhorší je se tam dopravit autem, rozhodně doporučuji autobus nebo letadlo. V ruském pavilonu se můžete podívat na techniku redukce pesticidů bakteriemi, V českém pavilonu si můžete dát pivo Plzeň a prohlédnout si moderní architekturu. Ve slovenském se můžete podívat na projekt létajícího auta a také si můžete zakoupit trdlo (bohužel za 5 euro, což je v přepočtu 125 korun). V japonském pavilonu si můžete dát skvělé jídlo - například tempury a nudle. Ve vatikánském pavilonu bylo typické téma "spasení". Bylo tam video o chudých lidech v Jižní Americe, kteří nemají moc jídla, a střídalo se s videem, jak jiní lidé vyhazují kvanta jídla. Výhoda každého pavilonu je, že můžete v téměř každém pavilonu ochutnat tamní kuchyni. Nejlépe si můžete pochutnat v mexickém pavilonu. Budova, ve které je umístěn obchod budoucnosti, je daleko od hlavní promenády, takže ho dlouho budete hledat. Obchod budoucnosti je obyčejný obchod, ve kterém je využitý Xbox - ukážete na nějakou věc a na displayi vám to ukáže původ vybrané věci, podle mě to je opravdu skvělý nápad. Když na Expu budete, zajděte se do jmenovaných míst určitě podívat. Od nás ze školy tam jelo 40 studentů. Tak se můžete vyptat i jich, jak se jim tam líbilo.

foto: Dvořák Ondřej KVINTA B

Doporučujeme: