Zdroj: Obrázek poslaný Aelynn

Rozhovor s Aelynn

 

Aelynn je náctiletá dívka, která se ráda věnuje překládání písniček a jejich zpěvu. Se zpíváním jí pomáhají i její přátelé, například hraním na piano. Písničky překládá většinou z japonštiny a můžete mezi nimi najít i znělky z různých anime. Je to talentovaná a zajímavá dívka.

V kolika letech ses začala věnovat zpěvu?

Zpěvu se věnuji v podstatě od malička, vždycky jsem si něco prozpěvovala, ale nahrávat a nějak blíž se zpěvem zabývat jsem začala ve 14 letech.

Co tě přivedlo k nápadu překládat a zpívat písničky?

Ke zpívání na internetu jsem se dostala tak, že jsem vážně hodně obdivovala jednu zpěvačku, Yanagi Nagi, a když jsem se o ní snažila zjistit nějaké informace, dozvěděla jsem se, že začínala tak, že nahrávala covery Vocaloid písniček (pozn. autorky: Vocaloid je "skupina" počítačově vytvořených písní pomocí hlasů z databanky. Program pochází z Japonska.) na internet, což mě šíleně inspirovalo a přála jsem si zkusit to taky. K překládání jsem se pak dostala až po nějaké době, kdy už jsem byla zkušenější – hlavním motivem bylo asi to, že jsem chtěla nějakým způsobem zpřístupnit japonské písničky i lidem u nás, v Česku. Hudba se totiž člověku líp vnímá, když je v jeho mateřském jazyce, jde pak snadněji pochopit myšlenku a soustředit se na to, co chtěl písní autor říct.

Na kterou písničku jsi nejvíce pyšná a která se ti naopak nelíbí?

Nejvíce pyšná… no, ono se to vážně těžko vybírá, ale hodně ráda mám Eight Hundred. Ani ne tak proto, že bych byla nějak výjimečně pyšná na práci, kterou jsem na ní odvedla, ale prostě se mi hrozně líbí ta písnička sama o sobě. To poselství, které v sobě nese, to, jak je žalostná, ale stejně nakonec vyznívá optimisticky – vždycky se mi strašně líbila a myslím si, že se mi její myšlenku podařilo předat.

Nejméně ráda mám pak v podstatě všechno, co už je starší. Mám pak urputnou potřebu tyhle starší kousky předělat a nějak vylepšit.

O čem ty písničky jsou?

Hmmm, tak ještě k Eight Hundred… Je to o dívce, která se snaží vyrovnat se ztrátou velmi blízkého člověka. Nechce si přiznat, že je navždy pryč a už se s ním nikdy nebude moct znovu setkat, tak začne sama sobě lhát a vytvářet si v hlavě dokonalý svět, kde její láska pořád žije a na planetě panuje mír, i když celou tu dobu moc dobře ví, jak se věci doopravdy mají. Ke konci písničky si ale přizná skutečnost a rozhodne se jít dál a pokračovat v životu, protože i když jí dochází, jak krutý se svět někdy může jevit, pořád je v něm schopná najít okamžiky štěstí.

Kdo ti nejvíce pomáhá?

Hodně mi pomáhá rodina, hlavně moje máma. To ona je důvodem, proč jsem se odvážila začít nahrávat písničky na internet, a jsem si jistá, že bez ní bych tu nebyla. Hlavně v poslední době se mi dostalo obrovské podpory ze strany posluchačů, čehož si neskutečně vážím a pomáhá mi to jak v další tvorbě, tak i v každodenním životě – a kdyby nebylo mojí mámy a její snahy přinutit mě něco se sebou dělat, tohle by se nikdy nestalo. Kromě ní mi tedy, jak už jsem vlastně říkala, dost pomáhají pozitivní ohlasy od posluchačů, jsem strašně ráda, že se moje práce vyplatí a má nějaký smysl.

Máš v plánu zúčastnit se nějaké soutěže?

K žádné soutěži se momentálně nechystám. Nejsem zrovna soutěživý typ, navíc jsem hrozná trémistka a bojím se veřejně vystupovat, takže pokud náhodou nenarazím na nějakou internetovou soutěž, která by mě zaujala, nemám nic podobného v plánu.

Proč sis vybrala přezdívku Aelynn?

Aelynn je jméno, o kterém mi kdysi řekla jedna moje dobrá kamarádka. Hrozně se mi tehdy zalíbilo, vyhledala jsem si jeho význam na internetu a byla jsem nadšená ještě víc, takže když jsem se registrovala na YouTube a musela jsem si vybrat přezdívku, pod kterou budu zpívat, rozhodla jsem se použít tohle, i kdyby to mělo být jenom dočasně (částečně i z toho důvodu, že to znělo dost originálně a říkala jsem si, že bych tím mohla být snadno odlišitelná). Za ty roky jsem si na to jméno už zvykla a nechystám se ho měnit. (Přezdívka pochází z řečtiny a její základní význam je "anděl". Pak má ještě další rozšiřující významy, jako například sklony k prokrastinaci nebo hluboké prožívání emocí a zaměření na city.)

Pověděla bys něco o sobě?

Něco o sobě… mám hodně ráda kočky, dokonce mám dvě doma. Taky mám moc ráda modrou barvu, dokonce natolik, že většina věcí, co vlastním, je modrá. Baví mě překládat (knížky, písničky, všechno možné), zpívat, hrát na klavír, skládat hudbu, sledovat anime, kreslit a kromě toho hrozně ráda čtu. Taky miluju čokoládu a sbírám figurky a plyšáky.

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.