ilustrace: Euroinstitut, uklidové práce

Bezpečnost práce a ochrana zdraví při práci

 

Na každém pracovišti jsou vydány zásady bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci. Během roku probíhají pravidelná školení. Všichni musí dodržovat zásady a povinnosti pracovníka a seznámit se s nimi.

Dodržováním zásad chráníme zdraví své, zdraví pacientů a spolupracovníků. Každý musí vědět, kde jsou umístěny hasicí přístroje, uzávěr plynu a vody a umět je použít.

Bezpečnost práce ochrana zdraví při práci má několika fází:

Osobní hygiena zahrnuje čistotu těla, prádla a oděvu. Důležitá je hygiena rukou. Další záležitostí je pracovní oděv, musí být čistý a vkusný. V pracovním oděvu nevycházíme mimo pracoviště. Úklidové prostředky, nesmíme nechávat v dosahu pacientů, malých dětí nebo starých osob.

Úklidové pomůcky, vždy po ukončení práce uklidíme. Zjištěné závady na všech elektrických a plynových zařízeních i závady na vodovodní instalaci ihned hlásíme pověřenému vedoucímu. Pří mytí podlah vždy jednu polovinu myjeme a druhou necháme suchou, aby se po ní dalo projít. Rozlitou vodu a tekutiny ihned stíráme.

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.