Učíme se pracovat

 

Studenti Střední školy Euroinstitut se v učebním oboru Provozní služby zabývají předměty Úklidové práce, Praní a žehlení, Výživa a příprava pokrmů a Šití a opravy textilií. Tyto předměty studují jak v teoretických hodinách, tak při odborném výcviky prakticky.

Nejvíce oblíbený je předmět Výživa a příprava pokrmů. V teoretické části se žáci učí rozdělovat rostlinné a živočišné potraviny, správné ukládání potravin a jejich zpracovávání. Nechybí výuka o zdravé výživě, o vážení a odměřování surovin. Učí se vařit podle daného receptu, pracují s kuchařskými knihami a různými recepturami. Zajímavější je pro ně odborný výcvik vaření, kde se učí připravovat pokrmy studené i teplé kuchyně. samozřejmostí je dodržování bezpečnosti při prýci v kuchyni.

Úklidové práce také žáky baví. Nejdříve se učí o rozdělení a druzích uklízecích prostředků, pomůcek přístrojů, o správném dávkování saponátů a jejich použití na různé povrchy. V odborném výcviku pak při uklízení své vědomosti použijí.

Také předměty Praní a žehlení a Šití a opravy textilií probíráme s našimi studenty nejdříve teoreticky, poté pak znalosti procvičují prakticky.

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.