Výlet na Bezděz

 

Protože bydlíme i studujeme v různých městech v severních Čechách, naše prázdninové cesty se také týkaly objevování památek v našem okolí.

Ne severu Čech je celá řada hradů, zámků, zřícenin i jiných zajímavých míst, která by měl člověk navštívit. Využili jsme chladnějšího počasí a vydali jsme se na hrad Bezděz.

Hrad Bezděz je národní kulturní památka, jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách, královský hrad ze 13. stol.

Nechal ho postavit Přemysl Otakar II., který také založil stejnojmenné město v podhradí. Bezděz byl postaven jako pevnost a sídlo krále. Je postaven v gotickém slohu.

Bezděz je opředen mnoha tajemstvími. Říká se, že zde mniši ukryli poklad. Tuto pověst si vyposlechl i Bedřich Smetana, který na její námět vytvořil operu Tajemství. Další legenda vypráví příběh o tajemné chodbě. Tou měla utíkat do vesnice Kunhuta se synem Václavem.

Bezděz patří k nejzajímavějším hradům v Česku. Z věže Bezdězu, která měří 34 metrů, je nádherný výhled do kraje. Pokud je jasno, je z ní možné spatřit Ještěd, České středohoří či Lužické hory.

Výšlap na Bezděz byl sice náročný, ale jeho prohlídka se nám všem líbila.

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.