Těším se na jaro

 

Těšíte se na jaro? Já velice.

Jsem studentka střední školy a odborného učiliště Euroinstitut. V rámci našeho vzdělávání máme také předmět úklidové práce a v tomto předmětu se učíme o úklidu v domácím prostředí i venku, třeba na zahradě. Proto mě napadlo, jak to bude prima, až se začneme zabývat úklidem zahrady po zimě a budeme připravovat záhony na sázení jarních kytiček a zeleniny. Jak to bude hezké, až vyraší první jarní kvítky sněženek, petrklíčů a krokusů. Jejich květy nám hned vytvoří dobrou náladu.

A také budou Velikonoce! Svátky jara mám moc ráda. Líbí se mi velikonoční výzdoba bytu, ráda připravuji výzdobu a maluji velokonoční vajíčka. Loni jsme ve škole vytvářeli kraslice, velikonoční zajíčky a v předmětu vaření jsme si připravovali velikonoční pokrmy.

Vyzkoušeli jsme si netradiční zdobení vajíček a to tak, že jsme natrhali na malé kousky barevné stránky z časopisů a těmito kousky papíru jsme polepovali vyfouklá vajíčka. Vznikly z toho velmi pěkné vzory a když jsme kraslici navlékli na barevnou stužku, bylo to velmi hezké.

Už ať se příroda probudí ze zimního spánku a zima se schová, to bude fajn.

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.