foto: Euroinstitut

Zahradnictví Hoffrichter

 

Jsme parta studentů, které zahradnické práce zajímá a baví. Protože bydlíme v chráněném bydlení, často i zde na zahradě pracujeme a o zahradu se staráme. V zahradnické firmě jsme viděli, jak se pracovníci starají o rostliny, stromy a velmi se nám líbila různorodá práce se zahradní technikou.Chvíli jsme práci pozorovali a pak jsme si ji také vyzkoušeli. Hrabali jsme listí z trávníku, odváželi jsme ho do kompostéru, o kterém jsme se dozvěděli, co se sem může dávat a co se z listí, trávy a dalšího zahradního odpadu stane. Zemina, která se zde po čase vytvoří, se využije na záhony, aby rostliny měly kvalitní půdu. Nebyla to těžká práce, ale po chvíli jsme byli stejně unavení. Po přestávce nám pan učitel ukazoval různé chemické prostředky prostředky na hnojení i proti škůdcům. S těmito prostředky ale zatím nemůžeme pracovat. To se naučíme později. Zatím známe jejich názvy a to, kdy je smíme použít. Známe také stromy a keře. Listnaté i jehličnaté. Občas se nám názvy pletou, ale to se doučíme z pracovních listů.

Ze zahradní techniky se nám líbily sekačky, malé traktůrky, vysavače listí, motorové a benzínové pily a křovinořezy.

Už se těšíme na jaro, kdy si návštěvu zde zase zopakujeme. Na naší domácí zahradě si tyto poznatky také procvičíme a pak je využijeme při zahradnických pracích v našem budoucím zaměstnání. Honza by chtěl pracovat s traktorem a mě by bavilo sázet rostliny a starat se o ně.

Mám moc rád květiny a rád je pěstuji. V domově se také starám o rostliny. Ve škole Euroinstitut jsme se učili tom, jak pečovat o zeleň a také to, jak předcházet úrazům. Chtěl bych pracovat v zahradnictví. Rád přesazuji rostliny a dívám se, jak se mění. V zahradnictví jsme se dozvěděli jak pečovat o stromy a jak připravit zahradu na zimu.

foto: web

Doporučujeme:

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.